Football Manager Forum Romania

Patrick Kluivert - Road to Greatness

« Older   Newer »
  Share  
PatrikSD
view post Posted on 4/2/2014, 20:39     +1   -1




PQPs93C



Pentru inceput voi fi Manager la Leeds United, o echipa ce nu are nevoie de prezentare, plina de succese in fotbal dar care de ceva vreme este intr-o situatie proasta. Sper sa pot revitaliza acest club cu istorie impresionanta cat mai repede cu putinta.

Obiective:

-> Promovarea in Premier League.
-> Cladirea unei echipe competitive.
-> In echipa ar trebui sa fie cat mai multi jucatori englezi, daca nu macar pe jucatori din spatiul britanic.
-> In viitor sunt interesat de o trecere la Newcastle United, dar asta nu inainte de a face din Leeds o echipa competitiva.

------

Nu voi juca cu un update pentru luna Ianuarie sau ceva gen, pentru ca sunt dezamagit de calitatea acestora.
 
Top
Vlad Idita
view post Posted on 4/2/2014, 20:43     +1   -1




Ohoo...De cand astept pe cineva sa faca un story cu Leeds :)...Bafta!
 
Top
Andreyyy86
view post Posted on 4/2/2014, 20:44     +1   -1




Frumos planul tau la Leeds :D

Sper ca Kluivert sa aibe o cariera la fel de mare ca antrenor, la fel cum o facea ca si atacant :)
 
Top
setzel
view post Posted on 4/2/2014, 23:27     +1   -1




Spor Championship si Skrill Premier sunt ligile din anglia cel mai greu de promovat dupa mine.
 
Top
PatrikSD
view post Posted on 5/2/2014, 19:55     +1   -1




Ei bine, prima luna nu a fost chiar atat de usoara pe cat ma asteptam sa fie. Plus ca am gasit o multime de jucatori care nu se incadrau in planurile mele, iar pe langa asta mai aveau si niste salarii mari.

Am vandut ce am putut, in rest am reziliat. Chiar daca pare o miscare nepotrivita, in iarna sper sa avem un buget bun pentru niste achizitii solide.

SPOILER (click to view)

1pT1ggU



N-am facut o infuzie prea mare de jucatori. Am adus doar 2 oameni noi in echipa. Paulo Regula pentru 200 de mii de euro de la Olhanense si italianul Manuel Giandonato liber de contract, produs al clubului Juventus.

SPOILER (click to view)

KylKZIW



La capitolul tactica voi incerca doua variante dezvoltate intr-o salvare anterioara, cu care sper sa am succes.

SPOILER (click to view)

BOxteea



KC3qemX



Dupa tot exodul pe care l-am povestit mai sus, asta este echipa cu care voi incerca sa ma prezint cat mai bine in campionat.

SPOILER (click to view)

1k82yJp



Doua victorii si doua infrangeri in startul de campionat, 7 puncte din 15. Nu e prea bine la prima vedere, am fost deranjat de infrangerea cu Sheffield Wednesday, dar luand in considerare ca au o perioada excelenta fiind lideri in clasament, pot sa trec cu vederea acest aspect.

In alta ordine de idei am fost calcat in picioare de QPR. Nici n-am inceput bine meciul ca m-am trezit cu doua goluri luate. Am incercat sa revin, dar pana la pauza tot efortul nostru nu s-a concretizat decat cu un singur gol. In repriza a doua a fost totul sau nimic pentru noi, am inceput sa lasam spatii, iar Charlie Austin a reusit o tripla. Totusi, este o infrangere asteptata, QPR este echipa cu cel mai bun lot din Championship, si una din favorite la promovarea in Premier League.

Am uitat de cupa. Daca stiam ca urma sa-mi extenuez echipa intr-o infrangere, mai bine bagam rezervele. Bury a reusit sa-mi invinga echipa la penalty-uri, si asta dupa 120 de minute in care lupta a fost dura.

Am fost condusi in doua randuri 1-0 si 2-1, dar am reusit sa egalam si speram sa reusim calificarea, insa Noel Hunt a ratat.

Dupa meciul asta am incercat sa scap de Hunt si sa-mi aduc alt atacant, tinte fiind Simon Cox si Billy Sharp, insa n-am reusit nimic.

SPOILER (click to view)

xDzEHoA

 
Top
PatrikSD
view post Posted on 7/2/2014, 20:19     +1   -1




Echipa joaca fotbal, sunt multimit. Astea sunt primele mele cuvinte in asa zisa pauza de iarna. Numai 2 infrangeri in 18 meciuri dintre care 8 victorii si 8 egaluri pentru echipa mea.

Noel Hunt a inceput sa isi intre in mana, la fel pot spune si despre McCormack. Paulo Regula a avut un start extrem de greu...pana s-a acomodat cu tara, cu sistemul si cu noua lui pozitie din teren, s-au scurs 11 meciuri in care nu marcase. Pana la urma a spart gheata in cel de-al 12-lea, acum totul merge bine.

SPOILER (click to view)

d05GJk9



OvQXAa2



Clasamentul arata interesant. Momentan suntem pe unul dintre locurile ce duc in play-off, dar campionatul mai are multe etape pana la final.

SPOILER (click to view)

iokEodM



Cat despre transferuri nu stiu ce sa spun, am cateva tinte ce ar putea sa se integreze bine in angrenajul echipei, dar nu stiu cate dintre ele vor avea sane sa se realizeze.

SPOILER (click to view)

JcoK9fk

 
Top
PatrikSD
view post Posted on 11/2/2014, 15:27     +1   -1




A fost o a doua jumatate de sezon incredibila. Am inceput in iarna cu cateva transferuri. Fundasul central Gary Liddle urma sa acopere postul deficitar, la fel si portarul Timmermans urma sa fie rezerva lui Paddy Kenny. Rui Sampaio a fost adus ca imprumut pentru a-mi betona linia de mijloc iar Harding a fost adus sa ii faca putin concuernta lui Adam White, iar in ultima perioada datorita meciurilor slabe facute de irlandez, Harding a jucat titular. Cat despre Frimpong, el a fost lovitura din ultima zi. M-am bucurat enorm cand Arsenal l-a pus pe liber. Stia Wenger ce face. Nu a performat deloc pentru Leeds. In 15 meciuri a oferit o singura pasa decisiva. E drept ca nu este un om de ultima apsa ci mai mult un distrugator, dar cu un rating de 6.81 si cu un Rui Sampaio care joaca bine de ficare data cand este introdus in teren, nu reprezinti o solutie viabila. Voi incerca sa scap de el la vara.
SPOILER (click to view)
0Nb9cP3 zmVpcSc


Revenind la sezon...am promovat! Da, am reusit o promovare spectaculoasa de pe primul loc cu numai 3 puncte avans fata de 'Boro care a ocupat locul 2 la final.

SPOILER (click to view)
D2Z8wY3 LsZ4lHY


Noel Hunt a fost o bestie sezonul asta. Desi a inceput slab, pe parcurs a prestat un joc incredibil, marcand 29 de goluri ce i-au adus titlul de golgheter. Ross s-a bucurat si el de un sezon bun, asteptam de la el golurile, dar scotianul s-a impus mai mult ca om de ultima pasa, reusind 16 assist-uri ce i-au adus titlul la capitolul pasatorr decisiv.

SPOILER (click to view)
QGBFaCO


Cam atat, acum ramane doar sa scap de niste jucatori pe care nu ii consider capabili pentru un sezon de Premier League. Inca n-am primit bugetul pentru noul sezon, dar sper ca voi putea transfera ceva talent.


SPOILER (click to view)
tfvIYzo WjgZgDt


Edited by PatrikSD - 11/2/2014, 15:58
 
Top
C_Bogdan_7
view post Posted on 11/2/2014, 15:30     +1   -1




Foarte tare. Felicitari :D
 
Top
PatrikSD
view post Posted on 11/2/2014, 17:13     +1   -1




Mersi :D. A fost al naibi de greu :)).
 
Top
PatrikSD
view post Posted on 13/2/2014, 09:24     +1   -1




Premier League...da! :D O sa trec cat mai repede peste pre-sezon, pentru ca debutez pe City of Manchester si probabil voi avea parte de cea mai umilitoare experienta din cariera mea de antrenor.

Cam asa arata campania de transferuri. Am incercat sa scap de Frimpong si de Morrison, dar pentru primul nu am primit nici o oferta, iar Morrison vroia sa-i platesc in continuare salariul in compensatie, so nu era un deal prea bun. I-am pastrat pe ambii, incep sa cred ca Frimpong merita o a doua sansa.

SPOILER (click to view)
HWUp5ta


Apoi clauzele de care eu nu stiam nimic (nici nu m-am uitat pe contracte), au inceput sa fie activate. 25% raise aproximativ pentru toata lumea. Intrasem pe minus cu bugetul de salarii, am reusit sa jonglez putin cu cel de transferuri si am rezolvat.

SPOILER (click to view)
7GR7hyy


Si cam asa arata echipa. Am acoperit toate posturile, dar acum imi este teama ca vor aparea probleme de genul "Hei, vreau sa joc".

SPOILER (click to view)
RSShO5V
 
Top
PatrikSD
view post Posted on 17/2/2014, 15:31     +1   -1




2 victorii in 10 meciuri. (9 in Premier League si unul in Capital One Cup)

Nu stam bine deloc. Era si greu sa facem puncte in deplasarile de la City si Arsenal. In etapa a2-a am consemnat si primul punct intr-un egal de acasa cu Villa.

La inceputul lunii Septembrie am avut parte de o surpriza placuta, o victorie acasa cu Norwich scor 4-1, apoi am luat un punct cu Cardiff, tot acasa desigur.

In deplasari suntem jalnici. Infrangere cu Southampton, iar punctul din deplasara cu Burnley nu m-a incantat prea tare dat fiind ca erau sub statul de nou promovati.

Momentan parcurgem o perioada buna. Un punct acasa cu Fulham, apoi o victorie nesparata venita in minutele de prelungire cu Sunderland. Flether a fost o povara pentru fundasii mei, din fericire a ratat mai tot timpul.

Acasa se pare ca nu prea avem obiceiul de a pierde meciuri, dar in deplasare suntem demni de mila...sper ca in viitor sa pot remedia problemele de pe teren strain.

SPOILER (click to view)

p6WbyzO

 
Top
10 replies since 4/2/2014, 20:39   165 views
  Share